KSL

Як вибрати кронштейн для телевізора?

Сучасні реалії диктують моду на функціональне використання простору в житло. Так, з’являється велика кількість смарт-квартир і інших варіантів приміщення, де кожен дрібний куточок повинен бути функціональним. Цей тренд стосується і розміщення техніки всередині будинку. Так, оскільки сучасні телевізори, як правило, плоскопанельні, з’явилася можливість розміщувати їх не на тумбах і підставках, які займають багато місця, а на стіні за допомогою спеціальних кріплень для телевізора – кронштейнів. Таких кріплень існує велика безліч, їх можна кріпити на стіну або стелю. Проте, перед покупкою девайса потрібно запам’ятати кілька нехитрих нюансів, щоб полегшити процес вибору.

Види кронштейнів:

 • Фіксовані або статичні. Такий пристрій відмінно підійде для того, щоб жорстко закріпити телевізор паралельно стіні. Як правило, їх використовують для закріплення телевізорів з великою діагоналлю і навіть використовують в громадських місцях. Фіксовані кронштейни відрізняються надійністю і невисокою ціною. Якщо ви хочете заощадити кошти і простір в квартирі, зверніть увагу на цей тип кронштейна.
 • З кутом нахилу. Відрізняються від фіксованих тим, що дозволяють регулювати рівень нахилу телевізора, що дуже зручно. Особливо, якщо екран розташований вище рівня очей глядача.
 • Поворотні. Такі кріплення дають можливість переміщати екран не тільки вгору вниз, але і вліво-вправо, що дуже зручно. Він відрізняється більшою глибиною, ніж інші позиції, що не завжди підходить для малогабаритних квартир, так як пристрій істотно відхиляється від стіни. Проте, це ідеальний варіант для ТБ з великою діагоналлю екрану.

Які характеристики заслуговують на увагу при виборі кронштейна для телевізора?

 • Діагональ екрану. Екрани телевізорів відрізняються за розмірами діагоналі, яка вимірюється в дюймах. Ваше завдання підібрати кріплення, яке буде поєднуватися з розміром екрану вашого ТБ. Цей параметр зазвичай вказаний в технічних характеристиках пристрою.
 • Навантаження. Порівнюйте характеристики телевізора і кронштейна, щоб останній точно зміг витримати вагу ТВ.
 • VESA. Це міжнародний стандарт установки, який дотримується більш ніж 140 компаніями-виробниками кронштейнів. Це відстань отворів для кріплення до задньої панелі телевізора по вертикалі і горизонталі. Цей стандарт зазвичай прописаний в техпаспорті телевізора. Також ви можете дізнатися цей параметр, скориставшись рулеткою або лінійкою. Просто виміряйте відстань від центра кріпильних отворів по горизонталі і вертикалі в мм. Ці дві цифри і є стандарт VESA.
 • Комплектація. Віддавайте перевагу тим моделям, в комплект яких входять всі необхідні матеріали для установки. Зазвичай це дюбеля, анкери та кріпильні гвинти. Деякі виробники доповнюють комплект HDMI-кабелями і кутовими перехідниками для їх кріплення.
 • До додаткових характеристикам можна зарахувати наявність додаткових полиць (наприклад, для DVD), короба для проводів, дизайн, матеріал виготовлення і вибір бренду-виробника.

В цілому, порядок вибору повинен виглядати таким чином: Визначтеся з видом кронштейна і сумісністю технічних характеристик, перевірте наявність гарантійного талона і комплектацію. Не вибирайте занадто велике кріплення, щоб воно не виглядало з-за телевізора і не купуйте кронштейн, який витримує більше, ніж вага телевізора. Як показує практика, зазвичай кріплення можуть витримувати більше, ніж вказано в техпаспорті. Проте, головний принцип, яким ви повинні керуватися, це – стандарт VESA.

Дотримання цих нескладних правил допоможе вам вибрати девайс, який буде точно підходити під ваш телевізор і прослужить протягом багатьох років.

Замовити дзвінок

  Ваше ім'я
  Ваш телефон*